پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - با حضور مقامات کشوری و استانی صورت گرفت: تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان
بازدید : 1005 16 تير 1398 ساعت 7:6 شماره :61614

با حضور مقامات کشوری و استانی صورت گرفت: تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان

با حضور  رازانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، عباس نژاد مشاور رییس سازمان جنگلها و فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، چگنی رییس پلیس پیشگیری استان، فرماندهان یگان حفاظت ادارات کل محیط زیست استان، میراث فرهنگی، دادگستری، مسکن و شهرسازی، زندان ها، حجت الاسلام و المسلمین حیات الغیب نماینده ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی، معاونین، روسای ادارات ستادی و  شهرستانی و اصحاب خبر، مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان ، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حیات الغیب مدارا کردن با مردم را بسیار مهم دانست و گفت: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و ذخایرجنگلی بر اساس سیاست های کلی سازمان بمنظور جلوگیری از تجاوز و تخریب، حفاظت از عرصه های منابع طبیعی از طریق قانون و مقررات، گشت زنی های مکرر و مراقبت ها در سطح جنگلها، پیگیری های مجدانه و‌... از  وظایف یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی  آبخیزداریست.

سپس مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با تقدیر از تلاش‌های مجدانه سرهنگ رستگاریان فرمانده قبلی یگان حفاظت و تبریک به مناسبت انتصاب سرهنگ مهرنیا خاطرنشان کرد: امیدواریم حضور سرهنگ‌ مهرنیا  منشأ خیری برای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان باشد. شیرزاد نجفی تصویب لایحه حمایت از جنگلبانان و محیط بانان را افق روشنی دانست و تصریح کرد: یکی از چالش های اساسی در دهه ۸۰ تا قبل ۹۴ عدم پیگیری تخریبات و تصرفات اراضی ملی بود؛این در حالیست که در سال ۹۷ با برنامه ریزی های انجام شده موفق شدیم بیش از ۳۴۳۶ فقره پرونده تشکیل داده و متخلفان را تحویل مقامات قضایی دهیم‌. وی به بیشترین حریق در سال ۹۰ در تاریخ منابع طبیعی لرستان با ۶۸۴۱ هکتار گریزی زد و افزود:خوشبختانه  در سال ۹۷ شاهد کمترین حریق با ۱۲۹ هکتار بوده ایم.

 نجفی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در لرستان به ازای هر ۲۵۶۰۰ هکتار یک نفر نیرو وجود دارد که این خود آماری بسیار نگران کننده است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در پایان موریانه، آفت جوانه خوار بلوط، لورانتوس، تخریب اراضی ملی در اثر ناشی از خطوط لوله های گاز و نفت، احداث جاده‌های بدون مطالعه، آتش‌سوزی، تراشیدن جنگل به منظور توسعه اراضی کشاورزی، کت زنی درختان، قلع و قمع کردن درختان، آتش زدن درختان، اجرای پروژه‌ها به منظور توسعه باغات و... را از جمله چالش های اساسی منابع طبیعی دانست.

پس از وی رازانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان پیشگیری را بهتر از درمان خطاب کرد و بیان داشت: دستگاه قضا با جدیت تمام در بحث مقابله با کسانی که از اراضی ملی سواستفاده میکنند برخورد خواهد کرد. در ادامه مشاور رییس سازمان جنگلها و فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مدیریت خوب، دلسوزانه و متخصصانه مهندس نجفی به شکلی بوده است که در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از منابع طبیعی لرستان بعنوان استان های پیشرو یاد می شود.

 سرهنگ عباس نژاد با اشاره به اینکه برنامه ریزی موثر و هدفمند مهندس نجفی باعث گردیده که لرستان جزو استان هایی باشد که کمترین حریق را داشته، خاطرنشان کرد: یگان حفاظت یگانی شبه انتظامی است که لازمه کار آن باید یک چارچوب انتظامی باشد. وی استفاده از جوامع محلی را یک ضرورت دانست و تصریح نمود: بدون مشارکت مردم نمی‌توان در کارها موفق بود و اگر از اطلاعات مردم کمک بگیریم قطعا شاهد موفقیت های چشمگیری در حوزه حفاظت خواهیم بود. عباس نژاد سامانه ۱۵۰۴ را یک نیرو کمکی برای یگان حفاظت قلمداد کرد و افزود:یگان حفاظت ضابطین خاص قضایی هستند که بایستی در امر صیانت از این منابع ارزشمند کوشا باشند.

سپس در پایان، سرهنگ مهرنیا بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان سیل اخیر را حاصل تخریب منابع طبیعی دانست و اظهار کرد: در انجام امورات محوله نهایت تلاش خود را خواهد کرد و از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها