پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شعار سال توسط همه پرسنل در دستور کار قرار گیرد
بازدید : 106 18 فروردين 1400 ساعت 8:30 شماره :84265
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان
شعار سال توسط همه پرسنل در دستور کار قرار گیرد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در جلسه با معاونین و روسای شهرستان های کوهدشت، رومشکان و پلدختر ضمن تبریک سال نو گفت: بر همه ما واجب است شعار سال را که توسط رهبر فرزانه انقلاب نامگذاری شده، عملی و در دستور کار خود قرار دهیم.

 شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه هیبت اله سیفی و محمد حسین بابایی به عنوان مشاورین، ناظر عالی و نماینده تام الاختیار مدیرکل ناظر بر شهرستان ها هستند خاطرنشان کرد: روسای شهرستان ها بایستی نقاط ضعف خود را برطرف و نقاط قوت خود را تقویت نموده و قانون مداری، سلامت اداری، دقت در انجام کارها، بالا بردن توان فکری همکاران، نظارت بر اجرای کارها از جمله آبخیزداری، درختکاری، یگان حفاظت و... را حتما رعایت کنند.

 وی شناسایی نقاط بحرانی، قطع اشجار، خلع ید، ماده ۳، ذخیرگاه جنگلی، دستورالعمل، شیوه نامه ها و بخش نامه ها را مهم تلقی کرد و افزود: بخشنامه ترک فعل بخشنامه مهمی است که برای منابع طبیعی که یک دستگاه حاکمیتی است بسیار مهم است و باید مد نظر همگان قرار گیرد.

نجفی گریزی به بازدیدهای محسوس و غیر محسوس مشاورین خود به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری سراسر استان زد و تصریح نمود: روسای ادارات منابع طبیعی بایستی نهایت همکاری را با مشاورین داشته باشند و کتابچه ایی که در سال ۱۴۰۰ در حال تهیه شدن است را جدی گرفته و کارهای انجام شده در هر حیث را اعلام کنند تا در آن کتابچه گنجانده شود.

این مقام مسئول دفتر ثبت تخلفات را بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: مشاورین پس از مراجعه به ادارات منابع طبیعی، دفتر ثبت تخلفات هر شهرستان را در صورت داشتن ایراد و مشکل با خود به اداره کل آورده تا با رئیس مربوطه برابر مقررات برخورد قانونی شود.

شیرزاد نجفی در پایان، تولید نهال در پلدختر، کاداستر اراضی ملی، رفع تداخلات، تخریب و تصرف اراضی و... را بسیار مهم دانست و بیان کرد: برای هر شهرستان یک ناظر تعیین شده که در آینده ناظرین به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری هر شهرستان معرفی خواهند شد.

 

# درخت_برای_زندگی

# همه_باهم_جهاد_برای_حفاظت_از_منابع_طبیعی 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها