پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و لورانتوس
بازدید : 111 21 فروردين 1400 ساعت 10:22 شماره :84336
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان
اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و لورانتوس

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از اجرای طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط و آفت لورانتوس درسطح جنگل های لرستان خبر داد و گفت: این طرح در راستای مبارزه بیولوژیک و در سطح ۱۱ هزار هکتار در جنگل‌های استان در حال اجرا می باشد.

 شیرزاد نجفی آفت برگ خوار را یکی از مهمترین آفت ها برای جنگل‌ دانست و افزود: متاسفانه در فصل بهار همه ساله سطح وسیعی از جنگل ها به این آفت آلوده می‌ شود.

وی تصریح کرد: این پروژه شامل دو مرحله پایش، کنترل و مبارزه است که در راستای اهداف و وظایف سازمانی در سطح ۲۰ هزار هکتار از جنگل های استان محلول پاشی می شود.

 نجفی با اشاره به اینکه مبارزه با لورانتوس و برگ خوار بلوط در مناطق سپیددشت، قلعه گل، داد آباد، تاف، ناوه کش، الیگودرز، مله شبانان، دره اناران در حال اجراست خاطرنشان کرد: هزینه این عملیات اعتباری معادل ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات مصوب ملی بوده است.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: جنگل‌های استان لرستان با یک میلیون و ۲۱۷ هزار هکتار مساحت، جزء جنگل‌های زاگرس به شمار می روند که به لحاظ حفاظت از منابع پایه آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، قابلیت اکوتوریستی، مسائل زیست محیطی و... دارای اهمیت منحصر به فردی می باشند.

 

# درخت_برای_زندگی

# همه_باهم_جهاد_برای_حفاظت_از_منابع_طبیعی

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها