پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هر چه در حوزه آبخیزداری کارشود، کم است
بازدید : 88 7 ارديبهشت 1400 ساعت 14:24 شماره :84817
نماینده مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:
هر چه در حوزه آبخیزداری کارشود، کم است
 

 هر چه در حوزه آبخیزداری کارشود، کم است

 نماینده مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: چون فواید اجرای عملیات آبخیزداری خود را سریع نشان می دهد و زود بازده است؛ پس هر چه که در حوزه آبخیزداری کارشود، کم است.

 مهرداد ویسکرمی پیگیری مطالبات حوزه انتخابیه خود و کمک در حل مشکلات مردم استان را امری واجب دانست و افزود: اجرای عملیات آبخیزداری و توسعه آن در کشورهای مختلف، مزایای زیادی به ارمغان می آورد که از جمله آن ها می توان به بهبود مدیریت منابع آبی، کاهش فرسایش خاک و رسوب دهی، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و کاهش سیل خیزی اشاره کرد.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان ضمن ارائه گزارشی از تمامی کارهای انجام شده در حوزه های مختلف کاری، بیان کرد: لرستان در بین تمامی استان ها بیشترین ضرر را در خصوص خشکسالی و کم شدن بارش ها می کند چون که ۲۳ درصد اراضی لرستان دیم و مابقی آبی هستند و این امر، خسارات زیادی را برای مردم ایجاد می کند.

 شیرزاد نجفی به فواید اجرای عملیات های آبخیزداری در خصوص جلوگیری از سیل گریزی زد و تصریح کرد: در ۳ سال گذشته کارهایی در حوزه آبخیزداری صورت گرفته که اگر بگویم در طول ۴۰ سال گذشته این قبیل کارها انجام نگرفته سخنی به گزاف نگفته ام.

وی اعتبار ناچیز برای پیشگیری از حریق و عدم وجود بالگرد برای خاموش کردن حریق ها در نقاط صعب العبور را مشکلی جدی برای منابع طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: از شما و همه نمایندگان استان تقاضا دارم در بحث برنامه ریزی برای اعتبارات کلان، حریق جنگل ها و مراتع را نیز مد نظر قرار دهید.

گفتنی است که در این دیدار در خصوص اجرای برخی کارها و عملیاتی شدن آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

 | 
اخبار مرتبط
شعار سال توسط همه پرسنل در دستور کار قرار گیرد
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها