پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق وظیفه ای همگانی است .
بازدید : 71 22 ارديبهشت 1400 ساعت 9:29 شماره :85161

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق وظیفه ای همگانی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان جلسه شورای حفاظت پیشگیری از حریق به ریاست مهندس شیرزاد نجفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان و با  حضور رئیس حراست ،معاونت حفاظت و امور اراضی ،سرپرست یگان حفاظت این اداره کل و روسای شهرستان های تابعه در محل سالن جلسات برگزار شد.

 شیرزاد نجفی اظهار داشتند با توجه به خشکسالی  سال جاری  پیشگیری و اطفا حریق وظیفه ای همگانیست و تاکید بر نظم و انضباط اداری ، پرهیز از سهل انگاری ، تلاش جدی جهت پیگیری امورات محوله ، پاسخگویی به عملکرد خود و  ارائه راهکارها و ایده های نو در پیشبرد اهداف سازمان نقش موثری داشته باشیم.

وی افزود همچنین با مدیریت صحیح و با صداقت ،رعایت پاکدستی ، سلامت اداری عمل به وظایف و تکالیف قانونی ،ایجاد جوی  همدل و همفکر ، نظارت و رسیدگی روزانه به عملکرد نیروهای تحت امر،  مسئولیت پذیری ، توجه جدی به جایگاه و اهمیت حفاظت و صیانت از منابع طبیعی  و رعایت  دستورالعمل ها و بخشنامه ها و با توجه به طرح 1400*14*3 سازمان جنگلها ،مراتع و آبخیزداری کشور جهت تحقق و انجام تعهدات ، برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال جاری و وقوع خشکسالی موضوع پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق را بسیار پر اهمیت شمرد و خواستار تدوین برنامه ای جدی جهت کاهش تعداد فقرات و سطح آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی  استان شد.

.

نجفی تاکید داشتند که روسای شهرستان های تابعه ارتباط مستمر با ائمه جمعه ،فرمانداران ،دهیاری ها ، سازمان های مردم نهاد و دیگر اقشار مختلف  جامعه  و همچنین با دستگاههای اجرایی و نظارتی شهرستان و استان  خواستار استفاده از  پتانسیل این بخش ها در جهت جلوگیری و اطفا حریق و همچنین نظارت کامل بر جلوگیری از تخریب و تصرفات اراضی ملی شد و افزود: اجرای دقیق بخشنامه ها و دستورالعمل ها و عدم ترک فعل امری ضروری است برای منابع طبیعی که یک دستگاه حاکمیتی است و باید مد نظر همگان قرار گیرد.

در ادامه این مقام مسئول  خطاب به روسای ادارات شهرستان های تابعه  بیان داشت : با توجه به فرمایشات رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی  در خصوص  حفاظت از منابع طبیعی و برخورد با افراد سست عنصر ، مبارزه با رشوه خاری و اختلاس، به پیشرفت و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کمک کنیم.

 در پایان نجفی گریزی به انتخابات مهم پیش رو زد و تصریح کرد: وظیفه شرعی و قانونی ماست که در انتخابات شرکت کنیم  و با خدمت صادقانه و منصفانه خود  و با بی طرف بودن دستگاه های دولتی در انتخابات  باعث افزایش حضور مردمی در پای صندوق های رای  شویم.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها