پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - روزی پُرکار برای معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در استان لرستان
بازدید : 134 30 ارديبهشت 1400 ساعت 15:34 شماره :85348

روزی پُرکار برای معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در استان لرستان

روزی پُرکار برای معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در استان لرستان:

 دیدار با کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان

 دیدار با نماینده ولی فقیه در استان

 دیدار با رئیس کل دادگستری لرستان

 بازدید از مجتمع کشت و صنعت خرم آباد

 بازدید از طرح جنگلکاری گردنه رازان

 افتتاح بند خاکی گندل گیلان بروجرد

رونمایی از تندیس شهدای جنگلبان و خیابان جنگلبان

مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در بدو ورود به خرم آباد، با کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری استان دیداری چهره به چهره داشت و از نزدیک به مشکلات کارکنان پرداخت و پای حرفهای آنان نشست. سپس با نماینده ولی فقیه در استان و رئیس کل دادگستری لرستان دیداری داشت و بعد از آن از طرح کشت و صنعت خرم آباد که با هدف ايجاد محيطی در چارچوب پارک جنگلی طبیعی برای جذب گردشگران داخلی لرستان و استان های همجوار احداث شده، دیدن کرد.

 

 

 وی در ادامه به گردنه رازان رفت و از طرح جنگلکاری رازان که در سال ۹۶ با اعتباری حدود ۱۰۰ ميليون تومان از

محل اعتبارات صيانت با

مساحت حدود ۲۰۰ هکتار شروع شده بود بازدید کرد.

 

بعد از آن، منصور به بروجرد رفت و بند خاکی گندل گیلان شهرستان بروجرد را افتتاح کرد

در حاشیه این افتتاح، شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان ضمن ارائه گزارشی گفت: بند خاکی گندل گیلان در سال ۹۷ مطالعه شد، در سال ۹۸ عملیات اجرایی آن انجام گردید و امروز هم با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعتبار هزینه شده برای این بند را ۷۵ هزار میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی عنوان کرد و افزود: حجم ذخیره آب این بند ۵۰۰ هزار مترمکعب، کنترل سیلاب ۳۵۶ هزار و چهارصد و چهارده مترمکعب، کنترل فرسایش ۳۲ هزار و هفتصد و پانزده تن در هکتار و کنترل رسوب ۱۸ هزار و نهصد و دو تن در هکتار است.

 در ادامه معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه با احداث این سد ۷۰ درصد سیلاب کنترل خواهد شد خاطرنشان کرد: این بند قابلیت ذخیره آب ۵۰۰ هزار مترمکعب را دارد که در هر دوره ۴ بار در سال پر می شود که می تواند باعث تقویت سفره های آب زیرزمینی و قنوات شود.

 مسعود منصور از آغاز فعالیت سد گلچهران بروجرد نیز خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم قبل از بارندگی های سال ۱۴۰۰ این پروژه را به اتمام برسانیم ضمن آنکه حوزه های دیگری در شهرستان مد نظر است که قول مساعد می دهیم آنها نیز مطالعه شوند.

 

 

 

 این مقام مسئول در پایان از تندیس شهدای جنگلبان و خیابانی بنام جنگلبان رونمایی کرد.

 

 گفتنی است در این بازدید یک روزه از طرح های استان، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، عباس سمیعی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگلها، هوشنگ جوزی مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگلها، گرشاسبی معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، احمد گودرزیان معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد، اسفندیار حسنی مقدم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان و دیگر مسئولین استانی و شهرستان های خرم آباد و بروجرد، حضور داشتند.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها