پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای به موقع طرح ها و برنامه های ۱۴۰۰ بایستی در دستور کار قرار گیرد
بازدید : 130 12 خرداد 1400 ساعت 8:41 شماره :85699
در جلسه شورای هماهنگی ادارات منابع طبیعی شهرستان های ازنا و دورود مطرح شد:
اجرای به موقع طرح ها و برنامه های ۱۴۰۰ بایستی در دستور کار قرار گیرد

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در جلسه شورای هماهنگی ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های ازنا و دورود، گفت: طرح ها و پروژه های مصوب دو شهرستان و برنامه های اجرایی ۱۴۰۰ بایستی به موقع اجرا شوند.

 شیرزاد نجفی هدف از برگزاری این جلسه را، تبیین برنامه ها و وظایف ادارات منابع طبیعی شهرستان های ازنا و دورود در سال ۱۴۰۰ و بررسی چالش ها و مشکلات این دو شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: مسائلی نظیر ساماندهی، تولید نهال در نهالستان، مراقبت و نگهداری از جنگلکاری های سنواتی، بررسی وضعیت ذخیره گاههای جنگلی، اتمام پروژه های کاداستر اراضی ملی و دولتی، ساماندهی نیروهای یگان حفاظت، تقویت گشت های حفاظتی، جنگل گردشی، برنامه ریزی جهت پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق، زراعت چوب، اجرای پروژه های آبخیزداری و... بسیار حائز اهمیت هستند.

وی نظم و انضباط اداری، پرهیز از سهل انگاری، تلاش جدی جهت پیگیری امورات محوله، ارائه راهکارها و ایده های نو در پیشبرد اهداف سازمان را بسیار مهم برشمرد و افزود: با مدیریت صحیح و با صداقت، رعایت پاکدستی، سلامت اداری، عمل به وظایف و تکالیف قانونی، ایجاد جوی همدل و همفکر، نظارت و رسیدگی روزانه به عملکرد نیروهای تحت امر، مسئولیت پذیری، توجه جدی به جایگاه و اهمیت حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، جهت تحقق و انجام تعهدات، برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

 نجفی خواستار تدوین برنامه جدی جهت پیشگیری و کاهش سطح آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی در این دو شهرستان شد و تصریح کرد: ارتباط مستمر با ائمه جمعه، فرماندار، دهیاری ها و شوراهای روستا در دستور کار قرار گیرد و اجرای تعهدات سازمان جنگلها و اداره کل نیز بایستی مد نظر واقع شود.

 گفتنی است که در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین حیات الغیب مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی استان، دریکوند معاون حفاظت منابع طبیعی، میردریکوندی رئیس اداره حراست منابع طبیعی استان، سیفی مشاور مدیر کل منابع طبیعی، روسا و کارکنان ادارات ازنا و دورود حضور داشتند.

 

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها