پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خشکیدگی درختان بام کذب محض است
بازدید : 134 17 خرداد 1400 ساعت 12:17 شماره :85823
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در بازدید از مجموعه بام خرم آباد مطرح کرد:
خشکیدگی درختان بام کذب محض است

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در حاشیه بازدید از مجموعه بام خرم آباد گفت: از حساسیت و نگرانی مردم و انجمن ها در خصوص خشکیدگی درختان بام بسیار خوشحالم چون نشان دهنده این است که این عزیزان به منابع طبیعی و محیط زیست پیرامون خود توجه ویژه ایی دارند؛ اما خشکیدگی درختان بام خرم آباد بعلت کمبود آب کاملا کذب است.

 شیرزاد نجفی افزود: واقع شدن تعداد اندکی از درختان بر روی سنگ بستر باعث شده که برخی از آنها که تعدادشان به تعداد انگشتان دست هم نمیرسد دچار خشکیدگی شوند که این امر، هیچگونه ارتباطی با آبیاری ندارد.

وی با بیان اینکه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرم آباد نظارت مستقیم بر تمامی امورات بام منجمله اجرای آبیاری درختان را دارد، تصریح کرد: دستورات لازم در خصوص نحوه آبیاری منظم درختان مجموعه بام، خرید لوله و اتصالات برای برخی از نقاط بام و عملیات مدیریت پرورشی_ بهداشتی صادر گردید.

 نجفی بار دیگر از دغدغه مردم، انجمن ها و دلسوزان منابع طبیعی ابراز خرسندی کرد و اظهار کرد: مجموعه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نهایت تلاش و کوشش خود را جهت آبیاری و حفظ و حراست از بام بعمل آورده و خواهد آورد و پیمانکار مجموعه بام با جدیت تمام در حال آبیاری مجموعه می باشد هر چند نباید نادیده گرفته شود که، با گذشت چندین سال از احداث مجموعه بام، لوله ها و شبکه آبرسانی دچار فرسودگی شده‌ اند و نیاز به مرمت و جایگزینی دارند.

گفتنی است در این بازدید، سیفی مشاور مدیرکل و ناظر مستقیم بر مجموعه بام، بیرانوند رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرم آباد، یوسفوند ناظر شهرستان و پیمانکار بام، حضور داشتند.

 

 روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها