پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آبگرمکن های خورشیدی به صورت رایگان در سطح استان توزیع شد
بازدید : 72 14 تير 1400 ساعت 10:28 شماره :86796
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان:
آبگرمکن های خورشیدی به صورت رایگان در سطح استان توزیع شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از توزیع آبگرمکن های خورشیدی به صورت رایگان در سطح استان خبر داد و گفت: انرژی خورشیدی، منبع بیکران، قابل دسترس، رایگان و تجدید پذیری است که استفاده از آن به میزان قابل توجهی از وابستگی ما به منابع تجدید ناپذیر انرژی می کاهد و در امر حفاظت از منابع طبیعی (جنگلها و درختان)، محیط زیست، ذخیره منابع انرژی، مسائل اقتصادی و... بسیار موثر خواهد بود.

شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه ۵۱ دستگاه آبگرمکن خورشیدی با قیمت هر دستگاه ۱۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی خریداری و به صورت رایگان در بین روستانشینان مناطق جنگلی استان توزیع شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، مناطق وسيعی از کشور و استان لرستان از شدت تابش بسیار بالایی برخوردار هستند و با افزایش روزافزون هزینه سوخت های فسیلی و انرژی برق، وقت آن است که مانند بسیاری از کشورها، به طور جدی از منابع نامحدود، پاک و رایگان انرژی های تجدید پذیر از قبیل انرژی خورشیدی به طور بسیار گسترده و وسیع استفاده نمائیم.

وی آب گرمکن های خورشیدی را یکی از موثرترین طرح های استفاده عمومی و آسان از انرژی خورشید برای تأمین آبگرم مصرفی در بخش خانگی و صنعتی دانست و تصریح نمود: دمای سطح کولکتورهای جاذب انرژی خورشیدی تاحدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد و دمای آبگرم تولیدی در مدل های با راندمان بالا تا حدود نقطه جوش آب افزایش می یابد.

نجفی در پایان بیان کرد: توزیع آبگرمکن های خورشیدی در بین روستانشینان مناطق جنگلی می تواند از قطع درختان جلوگیری بعمل آورد و هزینه های انرژی را کاهش می دهد، و به دلیل تأثیر مستقیم در کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای، به ما در داشتن محیطی پاک کمک کند.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها