پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوبات سفر ریاست جمهور برای منابع طبیعی
بازدید : 79 30 آذر 1400 ساعت 13:59 شماره :92021
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان:
یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوبات سفر ریاست جمهور برای منابع طبیعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در جلسه شورای اداری از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوبات سفر ریاست جمهور برای منابع طبیعی، که ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار آن برای اجرای فعالیت‌های آبخیزداری، ۲۰ میلیارد تومان آن برای زوال بلوط و ۱۰ میلیارد تومان آن نیز برای تکمیل و احداث پاسگاه های شهرستان الیگودرز خبر داد.

شیرزاد نجفی به موضوع ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی برنامه اقدام ۱۴۰۰۱۴۳ و پیگیری مصوبات جلسه قبل اشاره کرد و افزود: پیاده نمودن برنامه های اجرایی در سال ۱۴۰۰، امتداد طرح پویش ۱۴ آبان تا پایان سال با مشارکت فرمانداران، بخشداران، بسیج، دهیاران و...، جشن کاداستر اراضی ملی در هفته منابع طبیعی، سامانه چوب و نحوه استفاده از سامانه، صدور مجوز و... از امورات مهمی است که باید در دستور کار همگان واقع شود.

وی قطع درختان در حاشیه رودخانه را ممنوع دانست و گفت: در خصوص قطع درختان مثمر، متولی آن با جهاد کشاورزی است و باید با صدور مجوز از جهاد این امر صورت گیرد.

نجفی در ادامه بر پیشگیری از تخریب عرصه های جنگلی و مرتعی، برخورد قاطع با متخلفین و تقویت گشت های حفاظتی در خارج از وقت اداری تاکید فراوان داشت و تصریح کرد: مانیتورینگ خودروها حتما پیگیری شود ضمن آنکه در کنار آن، بیسیم و دیجیتال نیز بایستی راه اندازی شود.

این مقام مسوول در خاتمه، پیگیری بحث ممیزی مراتع و تعهدات آن حوزه، احاله مدیریت، زراعت چوب و مکان یابی آن، ممنوعیت ورود اره موتوری به عرصه های ملی، جذب همیار طبیعت، تهیه کتابچه سیمای منابع طبیعی شهرستان ها و... را بسیار مهم عنوان کرد‌.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها