پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای سه مرحله پویش همگانی کاشت بذر و نهال در تمام شهرستان های استان
بازدید : 58 8 دی 1400 ساعت 13:33 شماره :92271
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:
اجرای سه مرحله پویش همگانی کاشت بذر و نهال در تمام شهرستان های استان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان : مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از برگزاری سه مرحله پویش همگانی کاشت بذر و نهال در شهرستان های استان خبر داد.

 شیرزاد نجفی گفت: این طرح با هدف حفاظت از عرصه های طبیعی و ملی، توسعه پوشش گیاهی بمنظور جلوگیری از فرسایش بادی و آبی و ترویج فرهنگ حفاظت و احیاء منابع طبیعی ۱۰ آذر ۱۴۰۰ آغاز شد که تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تا کنون ۳ مرحله پویش کشت بذر و نهال با همکاری مجریان و بهره برداران طرح های منابع طبیعی، هلال احمر، سپاه، بسیج رسانه، خانه مطبوعات، انجمن های مردم نهاد، عموم مردم، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها انجام شده است، افزود: منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان این آمادگی را دارد بستر و امکانات را فراهم نموده که امیدوارم سایر دستگاه ها با این شرایط، برای اجرای این طرح پیشگام شوند.

نجفی تصریح کرد: در این مراحل از گونه هایی همچون بلوط، ارژن، بادام، بنه، گیاهان دارویی و...استفاده شده که پیش بینی می شود تا آغاز هفته منابع طبیعی ( ۱۵ اسفند ماه) بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی ملی تحت پوشش این طرح عملیات اصلاح و احیاء انجام گیرد.

 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اوقات شرعی
لینک ها